S RESPEKTEM K NAŠIM KOŘENŮM

Výroba – efektivní využívání zdrojů

Icon
Banner Image
Čas na inteligentní jídlo

Jako lídr v oblasti zpracování brambor s 51 závody po celém světě jsme zodpovědní za to, abychom byli na cestě k nízkouhlíkové ekonomice. Seznamte se s našimi snahami o zlepšení efektivity zdrojů.

Efficient Use Of Resources
Aby byla modrá planeta zelenější
Aby byla modrá planeta zelenější

V letech 2016-2019 jsme celosvětově snížili emise C02 na tunu hotového výrobku o 4 %. A do roku 2030 jsme odhodlaní dosáhnout ještě lepších výsledků:
- Výrazné snížení emisí C02 o 50 %
- Snížení emisí CO2 o 30 % v důsledku logistických činností.

Zelená energie
Zelená energie

80 % našich továren na hranolky po celém světě už má implementovanou technologii na opětovné využití energie ve výrobním procesu. Do roku 2030 bude 100 % závodů plně využívat obnovitelnou energii.
Náš závod ve Strzeline (Polsko) bude první továrnou v Evropě, která bude využívat 100% zelenou elektřinu díky ambicióznímu projektu Solar Park: 11 500 panelů.

Zelené obaly
Zelené obaly

Podporujeme oběhové hospodářství a připojili jsme se k programu New Plastics Economy Global Commitment iniciovanému nadací Ellen MacArthur Foundation.
- Dnes je 95 % všech obalových materiálů recyklovatelných (účinnost recyklace se může v jednotlivých zemích lišit).
Do roku 2025 bude 100 % obalů McCain recyklovatelných, opětovně použitelných nebo kompostovatelných.

Věděli jste to?

V maloobchodě: - 20 % plastů *.
V gastronomii: přechod z bílého na hnědý kartónový obal (100% recyklovatelný, vyrobený z recyklovaného papíru)
* Hmotnost plastu – celkové roční snížení v červnu 2021 ve srovnání s rokem 2019.

100% dobré
100% dobré

Naše snaha vytvořit potraviny šetrné k planetě zahrnuje program nulového odpadu. Nula. Zero. Cero. Null. Z každé brambory chceme dostat to nejlepší. Jak? Tím, že menší brambory, ze kterých se nedají připravit hranolky, zpracujeme na speciality, jako jsou bramborové placky nebo bramborová kaše. Vyrábíme škrob pro průmyslové použití (například na potahování papíru), krmivo pro zvířata a zpracováváme nejedlé části brambor a jejich slupky na bioplyn, kterým zásobujeme naše závody.
Takto zůstává méně než 2 % celkového organického a anorganického odpadu (například kovy, lepenky, plasty). Do roku 2025 chceme odstranit i zbytek odpadu.

S RESPEKTEM K NAŠIM KOŘENŮM

Návrat ke všem našim závazkům