SUFLÉ Z KOZÍHO SYRA
Recept

SUFLÉ Z KOZÍHO SYRA

35'
4 osoby
Středně náročné
Ingredience

1 balení McCain hranolků Fri'Style
150 g (tvrdého) kozího sýra
1 balení baby špenátu
1 kelímek nízkotučné smetany
1/4 šálku strouhanky
30 g másla
2 PL mouky
1 sklenice mléka
4 vajíčka (žloutky a bílky oddělit)
1/4 ČL kajenského pepře
formy na suflé nebo malé nádoby na pečení
olej k vymazání formy

Postup
 1. Nejprve si připravíme špenátovo-smetanovou omáčku:
  • špenát omyjeme v horké vodě,
  • vymačkáme nadbytečnou tekutinu,
  • začneme míchat a postupně přidáváme smetanu, dokud nebude směs krémová.
 2. Troubu rozpálíme na 180 °C. Zapékací nádoby na suflé potřeme olejem a vysypeme strouhankou. V hrnci nebo na pánvi rozpustíme máslo, přidáme mouku, mícháme a smažíme do zhoustnutí. Za stálého míchání pomalu doléváme mléko, dokud se bešamel nezačne vařit a houstnout. Necháme trochu vychladnout, přelijeme do misky, přidáme žloutky, pepř a nastrouhaný sýr. Vše promícháme. Počkáme asi 15 minut, dokud směs nevychladne.
  Vyšleháme sníh z bílků a velmi opatrně přimícháme k sýrové směsi. Takto vzniklou směs naplníme do formiček vymazaných máslem a vysypaných strouhankou.
 3. Zmražené hranolky McCain Fri'Style rozložíme rovnoměrně na plech. Pečeme bez přidání oleje ve středu trouby cca 5 minut, poté na volnou mřížku trouby dáme formičky se suflé. Nezakryté je necháme péct 15 minut. Počkáme, dokud suflé nenabyde a nebude mít zlatavou barvu a dokud se do zlatova neupečou i hranolky.
  Na talíř nalijeme špenátovo-smetanovou omáčku, poté dáme na talíř suflé, které ještě jemně omáčkou polijeme. Podáváme s hranolky McCain Fri'Style!